jak sie buduje basen

Czarny bambus, Phyllostachys nigra, jest szybko rozwijającą się błyszczące, zielone łodygi, który zmienia się w ciemno-fioletowym lub czarnym kolorze w okresie około 18 miesięcy. Czarne kukurydziany Bambus (łodygi) to 1 – 2 cale średnicy i rozwijać, aby osiągnąć wysokość słupa 30 stóp z pięknym kontrast zielonych liści. Czarny bambus od wieków i do dziś, został uznany w Chinach i Japonii, aby być „Crown Jewel” świata bambusa.http://www.plandeki.eu/plandeki-na-wymiar Cesarze i arystokraci podobni ozdabiać swoje prywatne ogrody z tego wyboru czarnych gatunków bambusa. Czarny bambus jest wysoko ceniony za stolarskich i koniecznością dla trumien bogatych orientalnych rodzin symbol piękna i sukcesu. Czarny bambus zazwyczaj przynosi największą dolara kupić w centrach ogrodniczych dla jego niezrównanej ozdobnych urody.

Niebieski Bambus, Phyllostachys nigra ‚Hénon „, znany również jako Hénon bambusa lub Phyllostachys nigra’ Hénon”. Hénon Bamboo jest jednak większa niż czarnego bambusa, z łodygi biegunowe osiągając 3 ½ cali średnicy i wysokości ponad 50 stóp. Blue Hénon bambusa łodyga jest światło zielone, ale po czasie narasta zamglony warstwę krzemu na powierzchni, która daje szaro-niebieski wygląd. Blue Hénon bambus kolor kontrastuje z zielonymi liśćmi. Znany jako Błękitny bambusa, z powodu tego krzemu nagromadzenia, niebieski Hénon bambus jest jak jego krewnego, czarnego bambusa, rzadkie i wysoko cenione. Niebieski Hénon bambus jest zazwyczaj uprawiana tylko jego wartości ozdobnych.

Moso Bambus (Phyllostachys pubescens) jest najbardziej cenionych wykorzystywane komercyjnie gatunków bambusa na świecie z milionów akrów w użyciu. Mosó łodygi bambusa biegunowe są uważane za jedne z największych i najpiękniejszych, rosnąc o średnicy od 3 – 7 cali i wysoki na 80 stóp z klastrami stosunkowo małych zielonych liści.
Wpis zawdzięczamy