jak sie buduje bloki Możliwe zastosowania Moso bambus wydaje się nieskończona, począwszy od żywności, materiałów budowlanych, papieru, nawadniania, medycynie, instrumentów muzycznych, piwa, a nawet oleju napędowego. Tak, jeśli „moce, które być” Pozwoliłoby to bambus może być wykorzystana do zmiany gospodarki na świat i życie miliardów. Moso bambus jest uważany za nieskończonego piękna, rośnie ogromne, przechodząca kukurydziany kołyszące się na wietrze, rośnie wraz z masą maleńkich liśćmi daje obraz gigantycznych blado-zielonych piór strusich.cross-docking gdynia Ten piękny efekt wizualny niedawno złapał podziwiania uwagę milionów widzów w produkcjach hollywoodzkich, takich jak Przyczajony tygrys, ukryty smok, Ostatni samuraj i innych filmów z bambusa roślin rosnących w lasach Chin. Rzadki, bardzo poszukiwane nienormalnych form Moso bambusa z pot-brzuchach na miedzywezli w obcisłych klastrów; Czasami skośne węzły, a nawet w zygzakowata deformacje są interesujące. Te mosó bambusowe tyczki bambusa są nazywane ‚skorupa żółwia „, i są wysoko cenione na zakup i rozwijać ich stosowania w drogich rzemiosła lub mebli. Moso bambus, jak wszystkich gatunków, jest odnawialnym źródłem energii, a nowe rośliny Moso bambus regenerują od korzeni po cięciu. Dlatego też, jeśli uprawiana jako źródło produktów papierniczych, Moso bambus może konkurować przemysł drzewny w mocy dzisiaj, i byłoby bardziej zgodne z naszym środowiskiem.

Robert Young Bamboo, Phyllostachys sulphurea, jest również bardzo duży bambus, ze złotymi łodyg zielonych pin-paski pokrytych gęstymi zielonymi liśćmi. Te biegunowe łodygi rosną od 2 – 6 cali średnicy i dorastać do 50 stóp. Robert Young Bamboo pochodzi od jej odkrycia i jest głównie stosowany jako jedyny ozdobne odmiany.

Bieżących gatunków bambusa rozprzestrzeniają się przez podziemne kłącza, które rozciągają się na wzór wzrostu 360 stopni i mogą rosnąć w nieskończoność.
Wpis zawdzięczamy